Takip Edin

Genel

EFSANE BAŞKAN ENGİN ALTINOK ADAY! 06 MHP 06 MAKAM ARABASI MI OLUYOR?

Alper Safa Usta

Yayınlanma tarihi

-

1993 yılında özel harekâtta kendini gösteren Engin Altınok yıllarca MHP’nin üst düzey kadrosunda görev yaptı ve şimdi de MHP İl Başkanlığına adaylığını koydu. Antalya’nın 06 MHP 06 plakalı arabası ile tanıdığı Altınok, Tam bir ülkü ve ülkücü aşığı olarak biliniyor. Antalya halkının özellikle Yörük halkının gönlünü fetih etmiş durumda. Bu güne kadar birçok vatandaşa yardım elinin uzatan Altınok aynı zamanda davası için tabir-i caizse elini taşın altına sokmakta.

Çiftçinin hakkını birkaç tekelciye yedirmeyeceğiz

Kararlılığı ile ticaret hayatında uluslararası başarılara imza atarak milli ekonomiye hem istihdam hem de gelir sağlamıştır.  Sayın Atınok binlerce insanımıza kalıcı iş imkânı sağlayacak projeleri hayata geçirebilmek için Ankara ile görüşme halinde olduğunun ifade etti. Engin Altınok Sebze meyve üreten çiftçileri de düşündü  “ihracat yönlendirmesi yapıp bir kaç tekelciye yedirmeyeceğiz” dedi.

 Ülkücülerin ve masumun, mazlumun yanında olacağım.

Toplumun kanayan yaralarını sarmak için mücadele vereceğini dile getiren Engin Altınok, şehit ailesi ve gazilerimiz için ise “o emanetlere” diye hitap eden Engin Atınok “yanlışlıkla bile el uzatanın elini kırarım” derken karalılığı gözlerden kaçmadı. Sözlerine devam eden Engin Altınok “ Çocuklarımıza ve yaşlılarımıza kimse el uzatamayacak. Ülkücü kardeşlerimin başına bir iş gelse gece gündüz demeden yanlarında olacağım. Koltukta değil, cenazede ağlayacağız, beraber insanımızla düğünde güleceğiz, hastalıkta yanında duracağız.” Dediği de basına yansıyanlar arasında.

Ülkücü tek yumruk olmalı

“Birlikten güç doğar” sözünü şiar edinen Engin Atınok ülkücünün tek yumruk olması gerektiğinin altını çiziyor. “biz bize yeteriz, yeter ki öz sevgi ve öz saygımızla bir birimizi kucaklayalım o vakit hiç kimseden korkmadan ülkümüzü yaşarız ve sonsuza kadar yaşatırız. Bayrağımıza, vatanımıza, insanımıza yeryüzünde hiç kimse bırakın el uzatmayı, dil bile uzatamaz.” Dedi.

Ötekileştirmek değil, birleştirmek için varız

Engin Altınok “Kimseyi ötekileştirmek gibi bir niyetimiz yok. Kimseyi kaybedemeyiz. Antalya’da bütün ilçe belediye başkanlıkları ve 3 ilçe ve büyük şehri almaya geliyoruz. Bana inanan hiç kimsenin başı bu güne kadar olduğu gibi dimdik durmaya devam edecek.” Dediği öğrenildi

Genel Başkan ve Genel Merkezle örnek bir uyum içinde

Türkiye de örnek bir çalışma yapacağını kaydeden Engin Altınok. Genel başkan ve genel merkez ile uyum içinde çalışacağını ayrıca sorunlar ve projeler içinde destek alacağına güveninin tam olduğunu ifade etti.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin şu sözlerine yer vermesi Sayın Bahçeli’ye olan bağlılığını da gözler önüne serdi. “Şahsını davasının önüne çıkaranlarla değil, davasını öne çıkaranlarla sonuna kadar yürüyeceğiz. Dava arkadaşının kuyusunu kazanlarla değil, dava arkadaşına omuz verenlerle el ele onurla mücadele edenlerle geleceği kucaklayacağız” Devlet Bahçeli

 

Haber: Hasan Yalçıntaş

Editör: Zeynep Kutsal Dalamanlı