Takip Edin

Kültür ve Sanat

Genç ve Güzel Oyuncu Berra Altınok’tan Merak Uyandıran Açıklama -Alper Safa Usta Özel Röportajı !!!

Alper Safa Usta

Yayınlanma tarihi

-

Sevgili Berra Altınok , öncelikle merhaba, bize biraz kendinden bahseder misin? Berra Altınok kimdir?

2 eylül 2004 Ankara doğumluyum halen ankarada yaşıyorum Sınav Lisesinde eğitim alıyorum eğitimimin yanı sıra 2 senedir modellik yapıyorum 12 büyük defile de yer aldım. Ankara Fashion Week projesinde de podyumdaydım.  Models Of Turkey yarışmasında finale kaldım. Ayrıca Kulis Sanatta Oyunculuk Eğitimi almaktayım. Beni Bırakma dizisi ve birkaç projede rol aldım. 2015 çeşitli ulusal resim yarışmalarında 1. oldum bu da başarılarım arasında unutmadan söyleyeyim. Resim önemli bir hobi benim için  ama en önemlisi olan spor geçmişim 4 sene lisanlı voleybol kariyeri, 9 ay fitness  2 sene yüzme Atletizm ve Jimnastikle uğraştım.

Evet Berra, yer aldığı yeni dizi ve projelerden teklifler aldığını biliyoruz;  bu projeler arasında sıcak baktığın bir senaryo var mı ? İlerleyen süreçte neler olacak ?

Elbette sıcak baktığım projeler var ancak netleşen bir şey henüz yok. Gelen teklifleri değerlendiriyorum. İçinde sanat değeri yüksek olan projeler mevcut bunlara daha sıcak baktığım söylenebilir.

Sevgili Berra, seni tanımaya devam edelim biraz daha ne dersin ? Berra Altınok boş zamanlarını nasıl değerlendiriyor ? Hobileri neler?

Benim için resim yapmak bir aşk, resim en büyük hobilerim arasında bunların yanı sıra Atletizm, jimnastik, müzikle uğraştığım gibi psikoloji kitapları okumayı, gezmeyi ve fotoğraf çekinmeyi de çok severim.

Evet Berra, şuan da tüm dünyayı kontrolü altına almış bir salgın var bu süreci nasıl değerlendiriyorsun ve senin okurlarımıza önerilerin nelerdir  ?

Bu süreçte başta ailemizi düşünmeliyiz bence. Ailemi korumak adına bende evdeyim. Benim için bu süreç biraz zorlu geçiyor ama ben elimden geldiğinde güzel değerlendirmeye çalışıyorum kitap okuyorum resim çiziyorum müzik dinliyorum ailemle vakit geçiriyorum. Bu süreçte neler yapılmasıyla ilgili her gün haber ve yazılar yayınlanıyor uzmanlar tarafından. sağlık bakanlığı her gün açıklamalarda bulunuyor ama tekrar üzerinden geçmek isterim; ellerimizi sık sık yıkamak, maske takmak, yakın temastan kaçınmak, gerekmedikçe dışarı çıkmamak en önemli unsurlar.

Bu süreçte bunları yapmak gerçekten çok önemli çok ciddi bir virüs salgını ile karşı karşıyayız zaten az çok farkındayızdır lakin bunlara uymayıp bilinçsizce dışarı çıkan gezen yahut  “bana bişey olmaz “ diyen insanlar oluyor bunlar yüzünden hastanedeki çalışanlarımız hatta çoğumuz büyük risk altında. Onlarlada kalmayıp bir çok çalışanımızda dışarıda ve bu yüzden evde kalma süremiz artıyor.dışarı ile temas devam ettikçe daha da çok yayılıyor virüs ve  tüm hayatımızdan geri kalıyoruz.

Bu süreçte bu işi ciddiye alıp hızlı bir şekilde harekete geçmeyi, testleri daha kapsamlı hale getirmeyi, izleyip izole etmeyi (semptomları olan insanları test etmek yeterli değil, onların temasta oldukları kişileri de izlemeyi), sosyal mesafe için geç kalmamayı, halkı iyi bilgilendirmeyi, olumlu yönde bireysel tutumlara bağlı kalmayı unutmamalıyız Buradan tüm Türkiye’ye sesleniyorum bende evdeyim #hayatevesığar #evdekaltürkiye

Pekala Berra, az önce Aileden söz ettik. Bize ailenden kısaca bahseder misin?

 

Ben çekirdek ailenin bir çocuğuyum bir ağabeye sahibim . Annem kaliteli bir eğitimci bir Ortaokulda Müdür yardımcılığı yapıyor . Babamın mesleği ise elektrik elektronik mühendisi. Bir de abim var tabi ki abim deBaşkent Üniversitesinde elektrik elektronik mühendisliği hazırlık öğrencisi.

Özel Yorum :

Bende İlave tv ailesi ve okuyucuları adına sana çok teşekkür ediyorum.Güzeller güzeli berra’ya gelecek dönemdeki projelerinde başarılar diliyorum. Berra Altınok’un İlave Tv Ailesine özel verdiği röportajı burada noktalıyoruz.Siz Sevgili dostlara bizi takip etmeye devam ettiğiniz için teşekkür ederim.

Alper Safa Usta

Alper Safa Usta Yapımcı/Yönetmen/Eleştirmen

Devamını oku