Takip Edin

Kültür ve Sanat

Ses Sanatçısı Yeliz Tek’ten Bomba Açıklamalar – Alper Safa Usta Özel Röportajı

Alper Safa Usta

Yayınlanma tarihi

-

Sevgili Yeliz Tek Öncelikle Hoşgeldiniz, Röportajımıza Başlamadan Önce Yeliz Tek Kimdir Kısaca Bize Anlatır mısınız ?

Tabi ki aslen İzmirli’yim sahnelerim gereği Türkiye’nin çoğu yerinde bulundum.Bu sanat ile içiçe hayata iki güzel çocuk da sığdırmayı başardım.

Sevgili Yeliz Sahnelerinden Bahşetmişken Sormadan Olmaz Ortalama Olarak Kaç Senedir Müzik Piyasasındasın ?

10 yıldır müzik sektöründe profesyonel olarak sahne alan birisiyim ancak müzik hayatımda hep varoldu. Çocukluk yıllarımdan itibaren müziğe duymuş olduğum yoğun ilgi beni ses sanatçısı olma konusunda yönlerdirdi.

Peki Neden Parça Hepimizi Büyüleyen Güllerim Soldu Gibi Zor Bir Eseri Tercih Ettin ?

Türkiyenin divası minik serçe olarak gönüllerde taht kuran Sezen Aksu’nun muhteşem eseri “Güllerim Soldu” şarkısını sevgili Okan Akı’nın muhteşem düzenlemesini klipsiz bırakmak olmazdı. Değerli yönetmen Oktay Bingöl önderliğinde 10 kişilik ekiple 14 saat süren titiz bir çalışma ile çekimleri tamamladık. Klipte basit ve doğrudan şarkıyı anlatan bir tema işledik.

Güzel danslariyla bana 4 arkadaşım eslik etti. Dans kareografilerini, styling ve tüm kıyafet seçimlerini sevgili Şebnem Ertekin yaptı. Saçlarım ise sevgili kuaförüm Ahmet Çakmak tarafından tasarlandı. Makyajımda ulkemizin önemli make-up artistlerinden Yasemin Taze tarafından yapıldı. Güllerim Soldu klibimi beğendiyseniz ne mutlu bana… sizlere layık olabilmek benim için en büyük başarıdır.

Son Olarak Sevgili Yeliz Covid-19 Pandemi Süreci Tüm Dünya için Zorlu Geçmekte Bu Süreci Yeliz Tek Nasıl Değerlendirdi ve Değerli Okurlarımıza Mesajı Ne Olur?

Tüm dünya ülkeleri gibi ulkemizi de etkisi altına alan covit-19 salgını sebebiyle pandemi sürecinde ben de herkes gibi çok üzüldüm ve etkilendim. Mecbur olmadıkça evde çıkmadan bu süreci atlatmayı cani gönülden istiyorum. Tabii bu süreçte boş durmadık bol bol çalıştık ve ürettik. Önümüzde ki aylarda sözü müziği Okan Akı ve Burak Konyar a ait 2 yeni hit şarkımla tekrar sizlerle olacağım günü iple çekiyorum ve biliyorum ki bu zor günlerin üstesinden ülkece geleceğiz. Biraz sabır,biraz dikkat ve hijyen diyorum. Sosyal mesafe çok önemli lütfen kurallara uyalım. #evdekaltürkiye
Saygılar, Sevgiler Yeliz TEK

Özel Yorum :

Bende İlave tv ailesi ve okuyucuları adına sana çok teşekkür ediyorum.Değerli dostum ses sanatçısı Yeliz Tek’e gelecek dönemdeki projelerinde başarılar diliyorum. Yeliz Tek’in  İlave Tv Ailesine özel verdiği röportajı burada noktalıyoruz.Siz Sevgili dostlara bizi takip etmeye devam ettiğiniz için teşekkür ederim.

Alper Safa Usta

Alper Safa Usta Yapımcı/Yönetmen/Eleştirmen

 

Devamını oku